O nás

Spolek ArtproProstor

Spolek ArtproProstor vznikl oficiálně v březnu v roce 2015. Hlavní činností spolku je oživování prostor prostřednictvím uměleckých projektů, organizace kulturních akcí pro širokou veřejnost, propojování různých směrů umění a zapojování studentů a absolventů do těchto činností.

Skupina je tvořena převážně z absolventů a studentů uměleckých škol jako Duncan centre, HAMU, Arts management na VŠE, Žurnalistika na UK ale také osobnosti, které se umění věnují ve svém profesním životě.

Projekt "Probuďme lázně k životu"

Hlavní náplní spolku je v současnosti probouzení objektu bývalých jabloneckých lázní. Již v březnu 2014 začala jeho zakladatelka Anna Strnadová jednání s městem o pronájmu objektu bývalých městských jabloneckých lázní. V květnu roku 2015 došel spolek k dohodě s městem a v červnu došlo k podpisu smlouvy o výpůjčce/pronájmu lázní.  

Současný stav

Lázně již přes dvacet let chátrají a zatím o ně nikdo nejeví větší zájem. Mezi zastupiteli Jablonce nad Nisou není v současnosti žádný politik, který by se obnovou lázní začal podrobně zabývat. Stále se tedy čeká na investora, který by alespoň z části rekonstrukci investoval. Spolek ArtproProstor se rozhodl budovu oživit a využívat jí v takovém stavu v jakém se po dvacetiletém chátrání nachází. Toto období chce využít k rozpoutání debaty o budoucím účelu objektu a zároveň přivést do města novou alternativní kulturu.